Інструкція користувача

 

Чудові відтінки прямо з флакону

 

 

 

Кераміка для облицювання

оксид-алюмінієвих коронок

 

Керамічні маси Matchmaker ALX розроблені для нанесення на поверхню оксид-алюмінієвих каркасів. Коефіцієнт розширення, відтінки та світлові властивості керамічних матеріалів підібрані таким чином, щоб облицювання всіх видів оксид-алюмінієвих каркасів, в тому числі від торгових марок Procera та In-Ceram, дало ідеальний результат. Дентин ви­палюється за температури

980 °С, показуючи при цьому визначну життєстій­кість і точ­ність відтворення кольорів у всьому діапазоні відтінків від А1  до D4, та у новоство­реній палітрі відтінків білиз­н НА0, НВ0 та НВ00.

 

 

Кераміка Matchmaker ALX для облицювання каркасів на основі оксиду алюмінію

 

Зміст

 

Карта кольорів і відтінків та огляд

режимів випалювання                                                1 

Випалювання лайнера                                               2

Випалювання плечової маси                                      3

Перше випалювання дентину і емалі                          4

Надання коронці напівпрозорості, опалесценції

та флуоресценції                                                         5

Друге випалювання дентину і емалі                           6

Випалювання глазурі і барвників                               7

Фізичні властивості                                                    8

 

 

Вказані температури отримані при роботі з точно відкаліброваною муфельною піччю. Темпера­тур­ний режим кожної окремої печі, як і умови кожного окремого випалювання, можуть різнитись. Якщо у печі раніше оброблялись мета­леві сплави, піч слід попередньо очистити. Струшуйте флакони з порошком перед використанням.

 

 

Режими випалювання

 

Карта кольорів і відтінків

 

Кераміка Matchmaker ALX для облицювання каркасів на основі оксиду алюмінію

 

Matchmaker ALX Liner

Початкова т-ра

Мін. час висихання

Зростання

т-ри (°С/хв.)

Вакуумна обробка

Найвища

т-ра (°С)

Час утри­мання без вакууму

Випалювання

580

2 хв.

55

Так

980

1 хв.

 

 

Випалювання лайнера

 

Для зменшення оптичної яскравості оксид-алюмінієвої коронки можна застосовувати керамічний матеріал Matchmaker ALX Liner. Після випалювання деякі з таких коронок білішають. Вказане застосування не завжди потрібне, як тому, що яскравість коронки залежить від застосовуваної системи, так і тому, що різниться об‘єм вільного місця для нанесення кераміки.

 

Примітка. Застосовуючи  порцелянову кераміку для виготовлення плеча Matchmaker ALX Shoulder Porcelain, її потрібно нанести і випалити перед нанесенням  Matchmaker ALX Liner.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оберіть доречний до випадку відтінок кераміки Liner з набору відтінків у Карті. Найчастіше застосовують відтінки від середньо-темного до темного, а також там, де простір для заповнення керамікою обмежений.

 

Розведіть порошкову масу лайнера моделюючою рідиною ALX Modeling Liquid і нанесіть один тонкий рівний шар.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Випалений Liner має вигляд легкого глянцю.

 

Примітки. Якщо у печі раніше оброблялись мета­леві сплави, перед застосуванням піч потрібно прочистити.

 

Наносити потрібно лише один тонкий шар.

 

 

Matchmaker ALX Shoulder Powder

Початкова т-ра

Мін. час висихання

Зростання

т-ри (°С/хв.)

Вакуумна обробка

Найвища

т-ра (°С)

Час утри­мання без вакууму

Всі види випалювань

580

2 хв.

55

Так

1000

1 хв.

 

 

Випалювання плечової маси

 

Щонайменше двічі ізолюйте модель герметиком Matchmaker Model Sealant. Товщина ізоляції мінімальна. За допомогою олівця Matchmaker MC Ceramic Separating Pen вимастіть краї штам­пика. Припасуйте коронку на модель так, щоб вона повністю всілася.

 

Оберіть бажаний відтінок порошкової маси для створення плеча Matchmaker ALX Shoulder Powder, і розведіть до вершкової консистенції рідиною MC/LF/ALX/Zr Shoulder Liquid. Нанесіть матеріал на шийку коронки, просуваючи його до віддаленого краю.

 

Щоб послабити колір хрому, змішайте матеріал з S31 Neutral.  Для посилення непро­зорості змішайте з  S35 Neutral Opaque. Наприклад, щоб посилити непрозорість у ви­падку з металевою чи безколірною серцевиною, нанесіть тонкий шар матеріалу S35 Neutral Opaque.

 

 

 

Вібруванням прилаштуйте порцеляну на місце.

Зберіть надлишок вологи тканиною.

Дайте матеріалу частково обсохну­ти до моменту, коли порошок почне світлішати.

Процес висихання можна пришвидшити легким нагрі­вом чи теплим повітрям з фену для волосся.

Оброблене і випалене порцелянове плече повинне бути випуклим, злегка глянцевим і точно сидіти на моделі.

Після охолодження коронку потрібно одягти на знову вимащений за допомогою олівця Matchmaker Ceramic Separating Pen штампик.

Додавайте потрібну кількість матеріалу всілякий раз, коли виникає необхідність компенсувати втрати від усадки після випалювання, і знову випалюйте за тієї самої температури.

 

 

 

 

 

 

Примітка. Для забезпечення опори вся окружність плеча повинна відділятись відрізком товщиною не менш як 0,5 мм.

 

Застереження. Слідкуйте, щоб штампик і внутрішня поверхня коронки перед тим, як одягати коронку на штампик, завжди були очищеними.

 

Не слід надмірно надбудовувати першу побудову плеча.

 

 

 

 

 

Matchmaker ALX Dentine & Enamel

Початкова т-ра

Мін. час висихання

Зростання

т-ри (°С/хв.)

Вакуумна обробка

Найвища

т-ра (°С)

Час утри­мання без вакууму

Перше випалювання

580

6 хв.

55

Так

980

1 хв.

 

 

Зволожте дентин рідиною Matchmaker ALX Den­tine Liquid. Розведіть порошкову масу Matchma­ker ALX Powder рідиною Matchmaker ALX Den­tine Liquid, або, якщо потрібен більший час об­робки, моделюючою рідиною Matchmaker ALX Modeling Liquid.

 

Побудуйте ділянки з більшою глибиною кольору непрозорим дентином Matchmaker ALX Opacious Dentine і довершіть губну анатомічну форму об­раним відтінком ден­ти­нового матеріалу.

 

Як тільки анатомічна форма набула контурів, тро­хи надбудуйте її в довжину, щоб забезпечити мінімальні втрати від усадки при випалюванні. Вивільніть місце для емалі, зрізавши дентин у частині різцевого краю, а також у присередній і дистальній частинах.

 

Підказка. Нанесення тонкого шару Matchmaker ALX Clear між шарами дентину та емалі на­дасть формі більшої життєстійкості.

 

Для надання індивідуального відтінку використовуйте емалі Matchmaker ALX Enamels; для досягнення більш натурального ефекту використовуйте напівпрозорі опалесцентні кольори Matchmaker ALX Opalescent Color Translucents, або ж змішайте їх у пропорції 25% на 50% з опаловим напівпрозорим кольором Opal Translucent (див. стор. 5).

 

Нанесіть емаль на дентин лабіально, змішуючи у на­прямку церві кального краю (як показано на діаграмі). Пам‘я­тайте, що немає необхідності знімати великий об‘єм дентину з різцевого краю.

 

Продовжуйте піднебінне нарощування емалі і непро­зо­рих дентинів на вже нанесений дентин Matchmaker ALX Dentine.

 

 

 

Зніміть реставрацію з моделі і побудуйте контактні пункти  з відповідними дентином Matchmaker ALX Den­t­i­ne чи емаллю Matchmaker ALX Enamel.

.

Закінчіть інтерстиціальне та інцизальне нарощення емаллю, давши допуск на усадку під час випалювання.

 

Поверхня після випалювання повинна виглядати текстурованою з легким глянцем.

 

 

ЕМАЛЬ

 

ЛАЙНЕР

 

ДЕНТИН

 

КОРОНКА

 

ПЛЕЧЕ

 

Перше випалення дентину та емалі

 

 

Matchmaker ALX Dentine & Enamel

Початкова т-ра

Мін. час висихання

Зростання

т-ри (°С/хв.)

Вакуумна обробка

Найвища

т-ра (°С)

Час утри­мання без вакууму

Перше випалювання

580

6 хв.

55

Так

980

1 хв.

 

 

Природний шар емалі складається з багатьох м‘яких найтонших кольорів, більшу частину яких можна відтворити за допомогою напівпрозорих кольорових і нейтраль­них барвників Matchmaker ALX Translu­cents та Neutral.

 

Ідеальність заміщення кольору проявляється тоді, коли їх нанесено поряд із додатковими кольорами – див. діаграму навпроти.

 

 

 

 

 

 

 

Застосовуючи бічну сегментальну техніку нарощу­вання, нанесіть кольорові напівпрозорі порошкові маси Matchmaker ALX Colour Translucent. Як пра­вило, використовуються маси СТ1 Blue (голуба), СТ2 White (біла), СТ4 Yellow (жовта) і СТ5 (Orange) помаранчева.

 

Поверх цього нанесіть емаль Matchmaker ALX Ena­mel чи змішайте у пропорції 50 на 50 з Matchma­ker ALX Neutral. Коронка чи міст в результаті матимуть природні відтінки справжнього зуба

 

 

 

Інших ефектів природного кольору зубів досягають акуратним застосуванням непрозоро­го дентину ма­сло-молочного кольору Opacious Dentine SD1 Butter­milk чи кольору слоно­вої кістки SD2 Ivory.

 

Для досягнення ефекту опалесценції, змішайте у від­ношенні від 25% до 50%, в залежності від бажа­ного рівня опалесценції,  доречну до випадку емаль з опа­ловою напівпрозорою масу Matchmaker Opal Translu­cent.

 

Для надання коронці підвищеної флуоресценції, змі­шайте одну частину (20%) флуорес­центної нейтраль­ної маси Matchmaker ALX Fluorescent Neutral з чо­тирма частинами від­повідного відтінку дентину.

 

На малюнку навпроти для кращого висвітлення ва­ріацій відтінків у третинній частині різцевого краю застосовано порошкові маси Matchmaker Mamelon Powders.

 

 

Надання коронці напівпрозорості, опалесценції та флуоресценції

 

 

Matchmaker ALX Dentine & Enamel

Початкова т-ра

Мін. час висихання

Зростання т-ри (°С/хв.)

Вакуумна обробка

Найвища

т-ра (°С)

Час утри­мання без вакууму

Друге випалювання

580

6 хв.

55

Так

970

1 хв.

 

 

Після першого випалювання реставрація повинна виглядати текстурованою з легким глянцем. Надай­те рестав­рації потрібної форми за допомогою абразивів К + М Green від компанії Schottalander. Якщо є необ­хідність у невеликих додаткових нанесеннях чи ко­рек­ціях (див. фото), поверхню реставрації перед на­несенням порцеляни слід злегка проґрун­тувати і ре­тельно прочистити пароочисником чи ультра­зву­ко­вим  очищувачем.

 

 

 

 

 

 

З огляду на те, що керамічні маси Matchmaker ALX дають невеликі втрати на усадку після випалювання, кількість додаткових нанесень на цій стадії буде мі­ні­мальною.

 

Щоб запобігти пересиханню, порошкові маси під час нарощування слід тримати зволо­женими. Переси­ха­ю­чий під час використання матеріал, що міститься на скляній плитці чи у змішувальній тарілочці, слід зволожувати дистильованою водою, а не дентиновою ріди­ною.

 

Поверхня після випалювання  повинна мати легкий глянець, бути гладкою, потрібної форми, готовою до остаточного припасування і перевірки.

 

 

 

Друге випалювання дентину та емалі

 

 

Випалювання глазурі і барвників

 

 

 

Початкова т-ра

Мін. час висихання

Зростання

т-ри (°С/хв.)

Вакуумна обробка

Найвища

т-ра (°С)

Час утри­мання без вакууму

Глазурі без порошкової глазурі

600

2 хв.

55

Ні

980

-

Глазурі з порошковою глазур’ю

600

2 хв.

55

Ні

960

-

 

 

Випалювання глазурі без порошкової глазурі (бажаний спосіб)

 

Проведіть остаточне припасування і перевірку по­верх­ні. Після цього ретельно очистіть виріб паро­очисником чи ультразвуковим  очищувачем.

 

Поставте виріб у піч і випалюйте без вакууму згідно циклу, наведеного нижче у таблиці.

 

Коли виріб охолоне до кімнатної температури, відполіруйте його пемзою до бажа­ного блиску.

 

 

 

Випалювання глазурі з порошковою глазур‘ю

 

Підготуйте коронку чи міст так, як це робилося пе­ред випалюванням глазурі без порош­кової глазурі.

 

Розведіть порошкову глазур Matchmaker ALX ріди­ною для розведення глазурі Glaze Liquid до верш­ко­вої консистенції і нанесіть на поверхню якомога тон­шим шаром. Будь-який надлишок видаліть щіточ­кою.

 

Збільшуйте найвищу температуру, коли потрібна вища глазурованість, і навпаки.

 

 

Фарбування

 

Якщо виникає необхідність у розфарбовуванні по­верх­ні, скористайтесь барвниками Matchmaker CTE Stains. Змішайте порошок обраного вами барвника з ріди­ною для обраного барвника Glaze & Stain Liquid і на­несіть цятки, як це вам потрібно.

 

Примітка. Якщо після глазурування потріб­на більш гладка поверхня, тоді її перед завершаль­ним глазуруванням потрібно відшліфувати тонкими абразивами чи гумками.

 

Фарбування з внутрішнього боку

 

При фарбуванні з внутрішнього боку розводьте барв­ник звичайною рідиною, якою ви користуєтесь для нарощування дентину, але ніколи – рідиною Glaze & Stain Liquid.

 

 

Барвники Matchmaker CTE Stains

 

Відтінок

Код

Відтінок

Код

White (білий)

729-01

Blue (голубий)

729-07

Yellow (жовтий)

729-02

Grey (сірий)

729-08

Peach (персиковий_

729-03

A

729-A

Orange-Brown (помаранчево-коричневий)

729-04

B

729-B

Dark Brown (темно-коричне­вий)

729-05

C

729-C

Pink (рожевий)

729-06

D

729-D

 

 

(на діаграмі 1 (вгорі): MPa – мегапаскаль; Flexural Strength – Межа міцності на вигин; (внизу): Керамічні маси Matchmaker ALX; Керамічні маси від іншого виробника; Згідно стандарту ISO 6872:1998).

 

Межа міцності на вигин

Межа міцності на вигин визначається згідно стандарту EN ISO 6872:1998 шляхом підда­вання зразка матеріалу вигину у 3-х точках. Такий тест визначає міру опору керамічного ма­теріалу зламам, а також міру його еластичності і пластичних властивостей. Отримані результати залежать від хімічного складу матеріалу, аналізу розміру часток та застосову­ваного циклу випалювання.

 

 

 

 

 

 

(на діаграмі 2 (вгорі): MPa – мегапаскаль; Universal Hardness  – Універсальна твердість; (внизу): Керамічні маси Matchmaker ALX; Керамічні маси від іншого виробника; Умовна порцеляна).

 

Універсальна твердість

Твердість поверхні керамічного матеріалу є мірою його опо­ру деформації. Універсальну твердість HU вимірюють, вико­ристовуючи спеціальний інструмент з алмазним наконеч­ни­ком. HU є функцією застосованої сили і глибини відступу під дією корисного наванта­ження. Універсальна твердість дозволяє порівнювати твердість широкого діапазону ма­теріа­лів.

 

 

 

 

 

(на діаграмі 3 (вгорі): Chemical Solubility  – Хімічна розчинність; (внизу): Керамічні маси Matchmaker ALX; Керамічні маси від іншого виробника; Умовна порцеляна).

 

Хімічна розчинність

Хімічна розчинність є мірою довговічності кераміки і показником того, наскільки поверх­ня реставрації може розчинитися під ворожою дією ротової порожнини. Керамічні маси Matchmaker ALX тестувалися на хімічну розчинність згідно стандарту EN ISO 6872:1998 разом з таким самим продуктом від іншо­го виробника і з умовною зчеплювальною порцеляною, показав­ши в результаті відмінні властивості.

 

 

Фізичні властивості 1

 

 

(на діаграмі 1 (вгорі): Coefficient of Linear Thermal Expansion  – Коефіцієнт лінійного теплового розширення; (внизу): Керамічні маси Matchmaker ALX; Керамічні маси від іншого виробника).

 

Коефіцієнт лінійного теплового розширення

 

Незважаючи на те, що постійно  говорять про коефіцієнт лінійного теплового розши­рен­ня, насправді і в першу чергу йдеться про стискування при охолодженні. В ідеалі, матеріал вініру повинен мати коефіцієнт стискування трохи вищий за коефіцієнт стиску­вання підлеглої оксид-алюмінієвої коронки, яка піддає його компресії і надає стабільності композитній структурі. Коефіцієнт лінійного теплового розши­рен­ня вимірюється в межах від 25 до 500°С згідно стандарту EN ISO 9693:2000.

 

 

 

 

(на діаграмі 2 (вгорі): Glass Transition Temperature  – Температура склування; (внизу): Керамічні маси Matchmaker ALX; Керамічні маси від іншого виробника).

 

Температура склування

 

Перехід скляної форми в еластичну чи віско-еластичну фа­зу визначається температурою склування TG. Напруга вище цієї температури послаблена, оскільки матеріал зна­ходиться у текучому стані, нижче ж неї у матеріалі мо­жуть виникати значні напруги. Отже, коефі­цієнт лінійного теплового розши­рен­ня завжди вимірюється нижче тем­пе­ратури TG. Температуру склування вимірюють згідно стан­дарту  EN ISO 9693:2000.

 

Інші фізичні властивості

 

Пористість випаленої кераміки:           

згідно EN ISO 9693:2000

Тест на міцність зчеплення у кераміці:

згідно EN ISO 9693:2000

 

 

Фізичні властивості 2

 

 

Кераміка Matchmaker PRESS to Zr є аморфною скло/лейцитовою керамікою, розробленою для облицювання цирконієвих каркасів методом пресування. Розроблено два види напів­про­зорих пеллет, щоб, залежно від клі­нічних вимог, застосовувати або техніку повного нане­сення Full Layering, або техніку напресування і забарвлення Press & Stain. Найвищий есте­тичний результат досягається у поєднанні з порцеляною Zr Layering Porcelain і флуо­рес­центними барвниками CTE Fluorescent Stains.

 

 

Кераміка Matchmaker Zr спеціальним чином розроблена для облицювання цирконієвих мостів і коронок. Коефіцієнт розширення, відтінки, світлові властивості матеріалу підібрані таким чином, щоб облицювання всього спектру подібних каркасів дало непере­вершений результат. Дентин випалюється за температури 810 °С, показуючи при цьому визначну життєстійкість і точність відтворення кольорів у гамі від А1  до D4, та у новоствореній палітрі відтінків білизн НА0, НВ0 та НВ00.

 

 

Низькоплавка кераміка Matchmaker LF розроблена для облицювання металокерамічних мостів і коронок, а також як вінірувальна кераміка, яку накладають поверх кераміки Matc­hmaker Press на осердя, вкладки, нак­ла­дки Inlay/Onlay і вініри. Кераміка Matchmaker LF сумісна з усіма стан­дартними сплавами, а її спеціальна лейци­то­ва і скля­на матриця забез­печує міц­ність, що перевищує вимоги стандарту EN ISO 9693. На відміну від традиційної поле­шпа­тової порце­ля­ни, ця особлива матриця є менш абразив­ною.

 

 

Металокераміка Matchmaker МС на сьогоднішній день є закінченою системою облицю­ван­ня коронок, яка пропонує набагато вищі рівні якості і послідовної узгодженості всіх складових, які до того пропонували всі інші системи. Система Matchmaker МС дозволяє створювати чу­дові, висо­ко-індивідуальні коронки, що сяють життєвою силою і природ­ною флуорес­цен­цією. Зав­дяки компонентам системи вам буде раз за разом гарантовано ідеальний вигляд.

 

 

Керамічна  система Matchmaker Pressable розроблена і призначена для облицювання коро­нок всіма ви­да­ми керамік шляхом напресування, так само, як і вкладками, накладками Inlay /Onlay і вінірами. Її спеці­альна лей­цитова і скля­на матриця забезпечує міцність, що пере­вищує вимоги стандарту EN ISO 6872, а оп­тичні властивості зливають її воєдино з кольо­рами натурального зуба. У системі Matchma­ker Pressable створено багато додаткових продук­тів, які  допоможуть як стоматологу, так і техніку раз за разом дося­га­ти чудових есте­тич­них результатів.

 

 

До сторінки 1:

 

ВІДТІНКИ

Коди відтінків від НА0 до D4

 

Лайнер

 

 

 

 

 

Плече

 

 

S31 нейтральний

S35 нейтральний опаковий

Дентин

 

 

 

 

 

Емаль

 

нейтральний

світлий

ультра-світлий

 

Опалова емаль

 

голубий

помаранчевий

білий

ОТ опаловий напівпрозорий

 

Напівпрозорі кольори

СТ1 голубий

СТ2 білий

СТ3 червоний

СТ4 жовтий

СТ5 помаранчевий

СТ7 сірий

 

 

Напівпрозорість

С світлий

N нейтральний

OT опаловий напівпрозорий

 

 

 

 

 

Флуоресценція

FN флуоресцентний нейтральний (для більшої флуоресценції змішується з дентином чи емаллю)

Опаковий дентин

SD1 кольору маслі і молока

SD2 кольору слонової кістки

SD3 медового кольору

SD4

піщаного кольору

SD5 кольору буйволячої шкіри

 

 

 

Мамелони та модифікатори

М2 вівсяний

М4 житній

ММ3 інтенсивний жовтий

ММ4 світ­ло-корич­не­­вий

 

 

 

 

Ясна

G1 світло-рожевий

G2 темно-рожевий

 

 

 

 

 

 

Порошкова глазур

 

 

 

 

 

 

 

 

Барвники

1 білий

2 жовтий

3 персиковий

4 помаранче

во-корич­невий

5 темно-коричневий

6 рожевий

7 голубий

8 сірий

 

 

Початкова т-ра

Мін. час висихання

Зростання т-ри (°С/хв.)

Вакуумна обробка

Найвища т-ра (°С)

Час утри­мання без вакууму

Вигляд

Випалювання лайнеру

580

2 хв.

55

Так

980

1 хв.

Легкий глянець

Випалювання плечової маси

580

2 хв.

55

Так

1000

1 хв.

Легкий глянець

Перше випалення дентину

580

6 хв.

55

Так

980

1 хв.

Легкий глянець

Друге випалення дентину

580

6 хв.

55

Так

970

1 хв.

Легкий глянець

Глазур без порошкової глазурі

600

2 хв.

55

Ні

980

 

Глазур залежно від вимог

Глазур з порошковою глазур’ю

600

2 хв.

55

Ні

960

 

Глазур